25 Eylül 2011 Pazar

Eş değiştirmek için yılda 10 bin dolar harcıyorlar

Eş değiştirme" tüm dünyada gitgide yaygın hale geliyor. Çiftler, yeni partnerler bulabilecekleri özel organizasyonlara katılabilmek için yılda 10 bin dolardan fazla parayı gözden çıkarıyor.

Washington'da bir hukuk firmasında çalışan Matt Virtue kız arkadaşıyla birlikte eş değiştime organizasyonlarına katılmak için bir yılda 10 bin dolardan daha fazla parayı gözden çıkarıyor. "Bu benim çok keyif aldığım bir hobi ve buna bağımlı hale geldiğimi itiraf etmeliyim. Buna hiç şüphe yok. Bu zevkim için de gözümü bile kırpmadan para harcarım" diye konuşuyor. 
Lifestyles Festivali'ne katılan çiftler yeni partnerlerle tanıştı. 
Virtue bu konuda yalnız değil aslında. ABD ve Avrupa'daki kadar olmasa da ülkemizde de gitgide yaygınlık kazanan swinger 'lar yani eş değiştirenler yepyeni bir sektör yarattı. Dünyada 100 binden fazla ABD'de de 10 bini aşkın swinger çift var. Genellikle orta yaşlı ve karier sahibi bu çiftler, aynı zevkleri paylaştıkları yeni insanlarla tanışmak için de hatırı sayılır miktarda parayı bir anda gözden çıkarabiliyorlar. 
 
ÖZEL KULÜPLERİ VE OTELLERİ VAR
 

Eş değiştiren çiftler her yıl ABD'nin yanısıra Jamaika, Mekisa, Fransa başta olmak üzere dünyanın çeşitli turistik bölgelerinde bu tür sıradışı zevkleri olanlara hizmet veren özel kulüp ve otellere milyonlarca dolar bırakıyor. .
Bu yıl Las Vegas'ta Lifestyles adıyla düzenlenen Eş Değiştirme Festivali'ne 900 çift katıldı. Festival kapsamında çeşitli seminerler, toplantıların yanrısıra eğlenceli yarışmalar ve grup seks organizasyonları da gerçekleştirildi
Organizasyonun başkanı Robert McGinley artık geleneksel hale gelen bu festivale gelecek yıl daha çok çiftin katılımını beklediklerini söyledi. Organizasyonun başkanı Robert McGinley, gelecek yıl daha fazla katılım beklediklerini söyledi. 
Özellikle muhafazakar kesimin ağır eleştirilerine rağmen eş değiştirme ABD'de tam bir sektör haline gelmiş durumda. 
 
DÜNYADA 100 BİN AKTİF ÇİFT
 

Dünyada yaklaşık 100 bin, ABD'de de 10 bin eş değiştiren çift bulunuyor.
Pek çoğu orta yaşlı ve kariyer sahibi olan bu çiftler bu tür organizasyonlar için en az 10 bin doları gözden çıkarıyor.
Bu konudaki en basit organizasyona katılmanın bedeli ise 600 dolar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder